عطر ادکلن لورنزو ویلورسی | Lorenzo Villoresi |

لورنزو ویلورسی از زمان اولین سفر خود به خاورمیانه در سال ۱۹۸۱، به ادویه‌جات و عطرها علاقه‌مند شد و از این علاقه در بازگشتش به ایتالیا، برای تهیه‌ی پات پوری‌های اصیل و رایحه‌های شخصی استفاده کرد.

در همان دوره مطالعاتش را در حوزه‌ی عطرسازی، رایحه‌ها، روش‌های عصاره‌گیری، همراه با تولیدات آزمایشی تنتورها، دم کردنی‌ها و دیگر گیاهان خوشبو آغاز کرد.

در دهه‌ی هشتاد، همراه با حرفه‌ی دانشگاهی خود یعنی پژوهش در فلسفه‌ی باستانی، اسانس‌ها و عطرسازی اشتیاق حقیقی لورنزو ویلورسی شدند که بطور دائم درخواست‌های رایحه‌های سفارشی را دریافت می کرد.

آغاز فعالیت تجاری حقیقی شرکت تازه تأسیس «لورنزو ویلورسی» در سال ۱۹۹۰ بود که سفارشی مهم برای پات پوری، شمع‌های معطر و گلدان‌های معطر از خانه‌ی مد فندی دریافت کردند. پس از داشتن چند پروژه‌ی مهم با اسامی مشهور صنعت مد، در سال ۱۹۹۳ اولین مجموعه‌ی پرفیوم‌ها و ادو تویلت‌ها با نام لورنزو ویلورسی راه موفقیت را می‌یابد.

دو رایحه‌ی اول با نام‌های ساده‌ی «اومو و دونا»  همچنان جزو کلاسیک‌های محبوب هستند. با تمرکز بیشتر از پیش بروی مجموعه‌ و کمتر از پیش بروی پروژه‌های شخصی، لورنزو ویلورسی تعدادی رایحه‌های «تک-مایه»‌ای را  خلق می‌کند که تفسیر شخصی‌اش از بن مایه‌های عطرسازی کلاسیک هستند: ماسک، ساندالو، پچولی، اسپزی، وایلد لاوندر با فرمول‌های بسیار پیچیده‌ای مشخص شده‌اند و مواد طبیعی باارزشی سخاوتمندانه در آنها بکار برده شده است.

اخیراً مجموعه‌ی جدیدی از «رویاهای بویایی» الهام گرفته شده است که یادآور مناظر، محیط‌ها و جهان‌های مرموز و رویایی همچون پایپر نیگروم (مسیر ادویه)، تینت د نیژ (زیبایی پیچیده بل اپوک)، دیلمون (بهشتی بین النهرینی)، یربامات (چمن‌زاری بی پایان پر از بوته و گل)، الموت (رایحه‌ی شرقی غنی و مجلل)، ایپربوریا ( رایحه‌ای خنک-لطیف الهام گرفته از مردم افسانه‌ای شمال بزرگ)، تسئوس-دسوس (رایحه‌ای خنک، پرطراوت و نورانی، یادآور سرگذشت‌های باستانی) است و در سپتامبر ۲۰۱۲ آئورا ماریس، نسیم دریا، اولین رایحه‌ی مجموعه‌ی «دریای ما» که به مفهوم دریای مدیترانه برمی‌گردد.

در سال ۲۰۰۶ لورنزو ویلورسی جایزه عطرسازی بین المللی «پریکس کتی» در پاریس را دریافت می‌کند که مهم‌ترین راه برای به رسمیت شناختن در حرفه‌ی هنری عطرسازی است.

بین سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ کار بازسازی کاخ خانوادگی قدیمی در خیابان ویا دُ بردی آغاز می‌شود. این کاخ میزبان آکادمی عطرسازی می‌شود که شامل  دوره‌ها، سخنرانی‌ها، کارگاه‌ها و غیره، در سراسر جهان رایحه‌ها می‌شود. همچنین باغی از گیاهان خوشبو، کافه تریا، فروشگاه و مجموعه‌ای از اسانس‌های غیررایج و نایاب نیز در آنجا خواهند بود.

سبک خالی از اشتباه آفرینش‌های لورنزو ویلورسی با فرمول‌های بسیار ساختاریافته و یادداشت‌های آتشین، لطیف و استقبال شده بوجود آمده است که از تمام هرم بویایی عبور می‌کند.

طراح : لورنزو ویلورسی

لینکهای مفید: لورنزو ویلورسی | Lorenzo Villoresi | ادکلن لورنزو ویلورسی | عطر Lorenzo Villoresi |خرید عطر لورنزو ویلورسی | قیمت دکلن  Lorenzo Villoresi

دیدگاهی بنویسید